گیربکس S Tronic چگونه کار میکند؟ تعمیرات گیربکس اس ترونیک

گیربکس اس ترونیک

گیربکس اس ترونیک S Tronic

گیربکس اس ترونیک S Tronic یک جعبه دنده است که ترکیبی از اتوماتیک الکترونیکی با قابلیت تعویض دنده دستی می باشد که در آن یک کلاچ دوگانه درنظر گرفته شده و در وردی آن عمل تعویض دنده تسریع داده شده است. به طور کلی در این استفاده از این گیربکس راندمان بالا و کاهش چشم گیر سوخت را به همراه دارد.

ساختار کلی گیربکس اس ترونیک

درحالت تعویض دنده اساس کار گیربکس اس ترونیک به گونه ای اس که کلاچ اول با چرخ دنده های فرد درگیر شده و کلاچ دوم همزنان با چرخ دنده های زوج ارتباط برقرار می کند. به طور دقیق‌تر در زمان درگیری کلاچ اول به دنده یک، کلاچ دوم دنده دو را برای درگیر شدن آماده می کند و پس از تعویض دنده در کمتر از 0.4 ثانیه، کلاچ دوم به طور کامل با دنده دوم درگیر شده و کلاچ اول، مجدد دنده سوم را برای درگیر شدن آماده می کند.
تعویض دنده به صورت دستی نیز با همین ساختار کار می کند و واضح است که تفاوت در دستی و اتومات بودن این دو است. در واقع حرکت اهرم دنده توسط راننده صورت نمی گیرد.
این نوع گیربکس به طور انحصاری در شرکت آئودی تولید شده و بر روی خودروهای مختلف آئودی استفاده می شود.

تعمیر گیربکس اس ترونیک

گیربکس اتوماتیک به دلیل پیچیدگی هایی که به نسبت گیربکس دنده دستی دارد نیازمند رسیدگی و دقت بیشتری برای نگه داری می باشد.

آنلاین گیربکس به عنوان ارائه دهنده تخصصی تعمیرات گیربکس اتوماتیک به شما مشتریان عزیز پیشنهاد می کند به نکات زیر توجه کنید تا هزینه کمتری برای تعویض یا تعمیر گیربکس متحمل شوید.

روغن گیربکس را در زمان و کیلومتر تعیین شده تعویض کنید.
خودروهای اتوماتیک سیستم برق پیچیده تری به نسبت سایر خودروها دارند، بنا براین بهتر است برای استفاده از وسایل متفرقه دقت بیشتری داشته باشید و لوازمی همانند چراغ زنون، دزدگیر و … را درست امتحان کنید.
مجموعه گیربکس آنلاین پیشنهاد می کند این خودروها را به موتورشویی نبرید. زیرا این خودروها سنسور ها و مدارهای الکترونیکی حساسی دارند که ممکن است، آسیب ببیند.
خطاهای گیربکس را جدی بگیرید و بلافاصله پس از مشاهده خطا خودرو را به تعمیرگاهی تخصصی برده و آن را عیب یابی کنید. زیرا ممکن است مشکل کوچک به وجود آمده در گیربکس تبدیل به مشکلی پر هزینه برای شما شود.

منبع : https://www.leasefetcher.co.uk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *