تعمیر گیربکس چانگان

آنلاین گیربکس یکی از مراکز تخصصی تعمیر گیربکس چانگان در تهران بوده و با داشتن تیمی متخصص و خبره و همچنین تجهیزات بروز تعمیرات گیربکس در خدمت هموطنان عزیز میباشد.

چانگان یکی از برند های چینی است که چند سالیت پای خود را به جاده های کشور باز کرده است.

خودرو های چانگان در دو مدل چانگان CS35 و چانگان ایدو در بازار وجود دارند که هر دوی این خودرو ها توسط سایپا مونتاژ و به بازار عرضه میشوند.

کیفیت سواری و ایمنی چانگان بسیار خوب بوده و خیلی از صاحبان این خودرو ها از کیفیت نرم سواری و کم خرج بوده آن تعریف کرده اند.

گیربکس اتوماتیک چانگان از کیفیت خوبی برخوردار بوده و هنگام تعویض دنده بسیار به موقع عمل میکند.

اما همانند بسیاری دیگر از خودرو های اتوماتیک نیاز به بازبینی و بازدید های دوره ای مشخص دارد.

در صورتی که این بازدید ها به موقع انجام نشوند، استهلاک گیربکس شما بالاتر رفته و میتواند در صورت خرابی هزینه های بسیاری را بر دوش شما بگذارد.

در صورت نیاز به بازدید و انجام سرویس دوره ای و همچنین در صورت نیاز تعمیرات گیربکس چانگان با ما تماس حاصل فرمایید.

تاریخچه شرکت چانگان

چانگان اتومبیل، یک شرکت دولتی چینی است که در زمینه تولید خودروهای سواری، مینی ون‌ها، ون های تجاری و کامیون‌های سبک فعالیت می‌کند.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر چونگ کینگ واقع شده است.

خودروهای سواری این شرکت تحت عنوان چانگان طراحی، تولید و عرضه می‌شوند.

البته تولید خودروهای فورد و مزدا برای عرضه در چین نیز توسط خودروسازی چانگان صورت می‌گیرد.

این خودروساز در حوزه خودروهای شاسی‌بلند نیز فعالیت دارد و این کار را به صورت مشترک با شرکت و ایویز و با نام لندویند انجام می‌دهد.

چانگان با تولید سالانه حدود ۳ میلیون دستگاه خودرو، در کنار شرکت‌های سایک موتور، فاو گروپ و دانگ فنگ موتور یکی از چهار خودروساز بزرگ چین محسوب می‌شود.

سالانه حدود ۱.۴ میلیون دستگاه از محصولات این شرکت به فروش می‌روند که از این نظر دومین خودروساز محبوب چینی‌ها است.

تاریخ ۱۶۰ ساله چانگان

تاریخ شرکت چانگان به سال ۱۸۶۲ میلادی برمی‌گردد، زمانی که این شرکت برای تولید جنگ‌ افزار در شانگهای تاسیس شد و در زمان جنگ چین و ژاپن از شانگهای به چونگ کینگ منتقل شد.

ورود این شرکت جنگ‌ افزار سازی به حوزه خودرو در سال ۱۹۵۹ میلادی اتفاق افتاد. وقتی که در قراردادی با دولت چین متعهد شد تا اولین خودرو چینی، با نام چانگجیانگ تایپ ۴۶ را تولید کند و بعدها اقدام به ساخت یکی از خودروهای سوزوکی ژاپن تحت کرد.

در سال ۲۰۰۹، دو خودروساز کوچک محلی با نام‌های هافی و چانگه تحت مالکیت چانگان درآمدند. یک سال بعد سازمان جنگ‌ افزارسازی چین، مدیریت خودروسازی دولتی چانگان را در اختیار گرفت و از آن زمان، نام این شرکت جزو چهار خودروساز بزرگ چین نوشته شد.

لوگوی جدید این خودروساز در سال ۲۰۱۰ برای عرضه خودروهای سواری جدید معرفی شد. خودروهای سواری ۷۲ درصد از تولیدات این شرکت را تشکیل می‌دهند.

چانگان اعلام کرده که از سال ۲۰۲۵ میلادی (۱۴۰۴ خورشیدی) فقط خودروهای تمام برقی تولید می‌کند و از این سال ساخت خودروهای بنزینی، دیزلی و هیبریدی متوقف خواهد شد. این تصمیم به این دلیل گرفته شده که از سال ۲۰۳۰ میلادی (۱۴۰۹ خورشیدی) تولید هر گونه خودرو غیر برقی در کشور چین ممنوع خواهد بود.

گیربکس اتوماتیک چانگان؛ گیربکس چانگان CS35 و چانگان ایدو

گیربکس خودروی چانگان از اجزای حیاتی آن است که وظیفه انتقال نیروی موتور به چرخ‌ ها را بر عهده دارد. این گیربکس به دو صورت دستی و یا اتوماتیک در دسترس قرار گرفته و در برخی مدل‌ ها، از گیربکس CVT نیز بهره میبرد.

گیربکس دستی چانگان به طور معمول دارای 5 یا 6 دنده است که توسط راننده با استفاده از دسته دنده کنترل می‌شود. اما در گیربکس اتوماتیک چانگان، تغییر دنده‌ ها به صورت خودکار اتفاق می‌افتد و راننده نیازی به کنترل دستی دنده‌ ها ندارد.

گیربکس اتوماتیک چانگان CS35

گیربکس CVT چانگان یک نوع گیربکس خودرو است که به جای دنده‌ های ثابت، از سیستم بدون دنده استفاده می‌کند. در این نوع گیربکس، نسبت دنده به صورت پیوسته تغییر می‌کند، که منجر به انتقال پیوسته نیرو و شتاب به خودرو می‌شود.

بطور کلی، گیربکس چانگان به منظور انتقال نیروی موتور به چرخ‌ ها به‌کار می‌رود و می‌تواند به صورت دستی، اتوماتیک و یا با استفاده از سیستم CVT عمل کند.

تعمیر گیربکس چانگان

تعمیر گیربکس چانگان نیازمند بررسی دقیق مشکلات حاکی از نوع خطا های حاضر در گیربکس است. به منظور تعمیر گیربکس چانگان، توصیه می‌شود که به یک تعمیرکار ماهر و متخصص مراجعه نمایید تا با توجه به خصوصیات خطا، راهکار مناسب برای بازیابی کارکرد گیربکس ارائه دهد.

در زیر، برخی از مشکلاتی که ممکن است در گیربکس چانگان به وجود آید، ذکر شده‌اند:

 • نشتی روغن: نشتی روغن از گیربکس چانگان می‌تواند منجر به کاهش سطح روغن گیربکس شود و در نتیجه، به خرابی گیربکس ایجاد نقص کند.
 • خرابی قطعات داخلی: قطعات داخلی گیربکس چانگان به علت طولانی شدن زمان استفاده یا عدم نگهداری مناسب، ممکن است آسیب ببینند و باعث خرابی گیربکس گردند.
 • عدم عملکرد صحیح: در صورتی که گیربکس چانگان به درستی عمل نکند و دنده‌ ها به‌صورت مناسب تغییر نکنند، احتمالاً نیاز به تعمیر گیربکس خواهد بود.
 • صدای غیرعادی: صداهای غیرعادی در گیربکس چانگان ممکن است نشانگر وجود مشکلات در سیستم گیربکس باشد.

به منظور حل هر یک از مشکلات گیربکس چانگان، توصیه می‌شود که در صورت شناسایی هرگونه نقص، به تعمیرکار متخصص و ماهر مراجعه کرده و با توجه به خصوصیات مشکل، اقدامات لازم برای بازسازی و بهبود عملکرد گیربکس را انجام دهید.

تعمیرات تخصصی گیربکس چانگان در تعمیرگاه آنلاین گیربکس

آنلاین گیربکس از مراکز تخصصی تعمیرات گیربکس اتوماتیک چانگان در تهران بوده که با بهترین متخصصان و بروزترین تجهیزات کار تعمیر گیربکس های اتوماتیک را انجام میدهند.

گیربکس اتوماتیک چانگان در تمامی مدل های موجود در ایران از کیفیت قابل قبولی برخوردار بوده و دوام قابل ملاحضه ای دارد.

اما همانطور که در ابتدا گفته شد باید سرویس های دوره ای آن به موقع انجام شود تا در صورت مشاهده کوچک ترین ایرادی، تعمیرات انجام شود و از بروز خرابی های بیشتر جلوگیری شود.

شما میتوانید جهت تعیین وقت تعمیرات گیربکس اتوماتیک چانگان با ما تماس بگیرید.

سرویس گیربکس چانگان

سرویس گیربکس چانگان، همانند سایر خودروها، جهت حفظ عمر و کیفیت بهینه گیربکس، نیازمند انجام سرویس های منظم و دقیق است. برای اجرای یک سرویس کامل بر روی گیربکس خودرو چانگان، به نکات زیر باید توجه شود:

 • بازدید و بررسی: برای شروع سرویس گیربکس چانگان، اولین قدم ارتقاء عملکرد آن، مراجعه به یک مکانیک متخصص است. در این بازدید، مکانیک باید عملیاتی چون بررسی سطح روغن گیربکس، شناسایی نویزهای غیرمعمول، شستشوی دقیق داخل گیربکس و ارزیابی دقیق عملکرد گیربکس را انجام دهد.
 • تعویض روغن گیربکس: تعویض روغن گیربکس، یکی از مراحل اصلی سرویس گیربکس خودرو چانگان محسوب می‌شود. نوع و تعداد روغن مصرفی بر اساس مدل و سال ساخت خودرو متفاوت خواهد بود. استفاده از روغن با کیفیت و اعتبار شناخته شده در تعویض این روغن امری ضروری است.
 • تعویض فیلتر گیربکس: تعویض فیلتر گیربکس نیز یکی از گام‌ های حیاتی سرویس گیربکس چانگان است. انتخاب فیلتر با کیفیت و اعتبار، باعث پیشگیری از ورود ذرات آلودگی به داخل گیربکس خواهد شد.
 • تعمیر و تعویض قطعات: در صورت وجود مشکلات در قطعات گیربکس چانگان، مانند کلاچ، سیم کشی، سولنوئید و دیگر اجزای آن، تعمیر یا تعویض آن‌ها ضروری است. این اقدامات باعث حفظ عملکرد صحیح گیربکس خواهند شد.
 • تنظیم دنده‌ ها: در پایان سرویس گیربکس چانگان، تنظیم دقیق دنده‌ ها ضروری است تا کارکرد گیربکس با کارایی بالا و راندمان مطلوب صورت گیرد.

به طور کلی، سرویس گیربکس خودرو چانگان باید به صورت منظم و توسط تکنسین متخصص انجام شود تا عمر و عملکرد بهینه گیربکس حفظ شود.

تعمیرگاه گیربکس چانگان

خودرو چانگان، یکی از خودروهای مونتاژ شده در ایران از سوی شرکت سایپا، با قیمتی مقرون به صرفه و مونتاژ داخلی، به عنوان یک گزینه محبوب در بازار خودروهای ایرانی شناخته شده است. در این مقاله، ما قصد داریم به بررسی خودرو چانگان و به ویژه گیربکس آن که به عنوان یک اجزای اساسی و حیاتی خودرو، نقش مهمی دارد، بپردازیم.

چانگان CS35

چانگان cs35، یکی از محصولات شرکت چانگان موتورز است و در ایران به وسیله شرکت سایپا مونتاژ می‌شود. این خودرو به عنوان یکی از اولین خودروهای شاسی بلند این کمپانی چینی مطرح شده است.

خودرو چانگان اولین بار در سال 2011 در نمایشگاه فرانکفورت به جلوه یافت و نسخه تجاری آن در سال 2012 در نمایشگاه خودروسازی پکن به نمایش گذاشته شد. پس از آن، تولید انبوه چانگان cs35 در چین آغاز شد و در سال 2017، نمونه فیس لیفت این خودرو وارد بازار شد.

گیربکس چانگان CS35

گیربکس چانگان cs35 در دو حالت دستی 5 سرعته و اتوماتیک 4 سرعته عرضه می‌شود. با وجود سایر ویژگی‌ های برجسته این خودرو، حفظ و نگهداری صحیح این گیربکس برای جلوگیری از خرابی و سایر مشکلات فنی حیاتی است.

برای حفظ عمر و بهره‌ وری گیربکس چانگان cs35، تعمیرگاه گیربکس و سرویس منظم خودرو بسیار حیاتی است. در سرویس گیربکس، مراحلی چون بازدید و بررسی دقیق، تعویض روغن گیربکس با مواد با کیفیت، تعویض فیلتر گیربکس جهت جلوگیری از ورود ذرات آلودگی، تعمیر یا تعویض قطعات خراب و تنظیم دقیق دنده‌ها صورت می‌گیرد.

در نتیجه، مالکان خودرو چانگان cs35 برای حفظ کارکرد بهینه گیربکس و افزایش عمر مفید آن، به‌صورت دوره‌ای به تعمیرگاه گیربکس آنلاین گیربکس مراجعه نموده و سرویس منظم را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه انجام دهند.

گیربکس چانگان cs35، تولید شده توسط شرکت آیسین سیکی ژاپن، به عنوان سازنده گیربکس‌ های تویوتا شناخته می‌شود. با این حال، نمونه‌های مونتاژ شده در ایران نسبت به نمونه‌ های اصلی و خارجی، ممکن است کیفیت پایین‌ تری داشته باشند.

همانند سایر خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک، برای حفظ دوام و ماندگاری بهتر گیربکس، توجه به چند نکته حائز اهمیت است:

 • تعویض به موقع روغن گیربکس: تعویض روغن گیربکس باید در زمان و کیلومترهای معین و به توصیه شرکت تولید کننده صورت گیرد. این توصیه‌ ها، معیارهای مهمی برای انتخاب زمان سرویس گیربکس را فراهم می‌کنند.
 • تعمیر فوری در صورت نیاز: اگر احساس می‌کنید گیربکس خود مشکل دارد، مثلاً روغن ریزی کند یا صدای غیرعادیی ایجاد کند، باید فوراً به تعمیرگاه مراجعه کنید. تعمیر به موقع، جلوگیری از خرابی قطعات دیگر را فراهم می‌کند.
 • حساسیت به علائم اختلال: در صورتی که علائمی از اختلال در گیربکس ظاهر شود، اهمیت تعمیر فوری افزایش می‌یابد. به دلیل حساسیت سنسورها و مدارهای الکترونیکی در گیربکس اتوماتیک، نادرستی در عملکرد آن می‌تواند خطرناک باشد.
 • استفاده از وسایل جانبی با احتیاط: خودروهای دارای گیربکس و دنده اتوماتیک سیستم‌های برقی پیچیده‌ تری دارند. به همین دلیل، استفاده از وسایل جانبی مصرف‌کننده برق مثل چراغ‌ های زنون، توصیه نمی‌شود تا جلوی مشکلات الکترونیکی گیربکس گرفته شود.

با توجه به این موارد، حفظ و نگهداری منظم گیربکس چانگان از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است تا عمر و عملکرد بهینه آن تضمین شود.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک چانگان

تعویض روغن گیربکس چانگان نیازمند اجرای مراحل مرتبط با دقت و دانش فنی است. این فرآیند مهم برای حفظ عملکرد بهینه گیربکس و جلوگیری از خرابی‌ های ناشی از روغن قدیمی، با توجه به شرایط و نیازهای خودرو، انجام می‌شود. در زیر مراحل تعویض روغن گیربکس چانگان را مشاهده می‌کنید:

 • خنک کردن گیربکس: قبل از شروع به هر گونه فعالیت، خودرو باید به مدت کافی خنک شود. این اقدام از خطر سوختن دنده ها و قطعات دیگر جلوگیری میکند.
 • خالی کردن روغن قدیمی: با باز کردن پیچ درپوش روغن گیربکس، روغن قدیمی خارج می‌شود. این کار باعث حذف روغن که ممکن است کثیف و فرسوده شده باشد، می‌شود.
 • تعویض فیلتر گیربکس: همزمان با خالی کردن روغن قدیمی، تعویض فیلتر گیربکس نیز انجام می‌شود. این کار به جلوگیری از ورود ذرات آلودگی به گیربکس کمک می‌کند.
 • تزریق روغن جدید: پس از تعویض فیلتر، روغن جدید و با کیفیت به گیربکس تزریق می‌شود. این مرحله بسیار حائز اهمیت است زیرا روغن تازه باعث بهبود عملکرد گیربکس و حفظ قابلیت‌ های آن میشود.

گیربکس اتوماتیک چانگان ایدو

توصیه می‌شود که تعویض روغن گیربکس چانگان را به صورت دوره‌ ای و به توسعه نیازهای خودرو اجرا کنید. این اقدام به حفظ عملکرد بهتر و بالاترین عمر ممکن برای گیربکس کمک می‌کند. برای انجام این کار، بهتر است به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید تا مطمئن شوید که این فرآیند با دقت و با استفاده از روغن مناسب صورت گرفته است.

مزایا و معایب گیربکس اتوماتیک چانگان

مزایا گیربکس اتوماتیک چانگان:

 • کنترل بهتر خودرو: گیربکس چانگان به راننده امکان می‌دهد تا بهترین نسبت دنده را برای شرایط جاده انتخاب کند و این باعث کنترل بهتری بر روی خودرو می‌شود.
 • کارایی بالا: به دلیل داشتن چندین نسبت دنده، گیربکس چانگان کارایی بالایی دارد و به راننده امکان می‌دهد تا بهترین نسبت دنده را برای شرایط جاده انتخاب کند.
 • مصرف سوخت کمتر: به دلیل داشتن چندین نسبت دنده، گیربکس چانگان میزان مصرف سوخت خودرو را کاهش می‌دهد.
 • عمر طولانی: به دلیل تعداد کمتر قطعات و عدم وجود سیستم‌های پیچیده، گیربکس چانگان عمر طولانی‌تری دارد.

معایب گیربکس اتوماتیک چانگان:

 • نیاز به تعویض دنده‌ ها: به دلیل استفاده طولانی مدت، دنده‌های گیربکس چانگان ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.
 • نیاز به تعویض روغن: گیربکس چانگان نیاز به تعویض روغن دارد و در صورت عدم تعویض روغن، ممکن است خرابی‌های جدی در گیربکس رخ دهد.
 • هزینه بالا: تعمیر گیربکس چانگان به دلیل پیچیدگی و قطعات گران قیمت، هزینه بالایی دارد.
 • عدم کارایی در شرایط خاص: گیربکس چانگان در شرایط خاصی مانند ترافیک شهری، ممکن است کارایی کمتری داشته باشد.

در کل، گیربکس چانگان با داشتن چندین نسبت دنده، کنترل بهتر خودرو و مصرف سوخت کمتر، مزایای بسیاری دارد. با این حال، نیاز به تعویض روغن و سرویس روتین، هزینه بالای تعمیر و عدم کارایی در شرایط خاص، معایبی هستند که باید در نظر گرفته شوند.

نشانه‌ های خرابی گیربکس اتوماتیک چانگان

صدای غیرعادی: هرگونه صدای زوزه‌ای، خردلی یا غیرعادی در گیربکس اتوماتیک چانگان ممکن است نشانگر وجود مشکل در سیستم باشد.

 • تاخیر در تغییر دنده: اگر گیربکس اتوماتیک چانگان به درستی عمل نکرده و تاخیر در تغییر دنده اتفاق بیافتد، احتمالاً نیاز به تعمیرات خواهد بود.
 • لرزش خودرو: در صورت خرابی گیربکس، لرزش یا لرزه در حین حرکت خودرو احساس خواهد شد.
 • نشتی روغن: نشتی روغن از گیربکس می‌تواند به کاهش سطح روغن منجر شود و در نهایت، باعث خرابی گیربکس شود.
 • عدم عملکرد صحیح: اگر گیربکس به درستی عمل نکند و دنده‌ ها به درستی تغییر نکنند، احتمالاً نیاز به تعمیر گیربکس وجود دارد.
 • افزایش مصرف سوخت: خرابی در گیربکس ممکن است منجر به افزایش مصرف سوخت خودرو گردد.

توصیه می‌شود هر گاه هر یک از این نشانه‌ها در گیربکس اتوماتیک چانگان مشاهده گردد، به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید تا با توجه به نوع مشکل، راهکار مناسب برای تعمیر گیربکس ارائه دهد.

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک چانگان

بیشتر مدل‌ های خودروهای چانگان از موتورهای متوسط توربو یا تنفس طبیعی برخوردارند که اصولاً برای مسافت‌رهای شهری مناسب هستند. این ویژگی باعث می‌شود که گیربکس‌ های این خودروها فشار کمتری تحمل کنند و آنها را برای مسافرت در شهر یا جاده‌ های هموار بهتر کنند. با این حال، حساسیت بیشتر این خودروها نسبت به سایر مدل‌ ها، از نظر آسیب‌ پذیری قطعات و هزینه‌ های بالای بازار ایران، این خودروها را به گزینه‌ ی آسانی تعمیر تبدیل نمی‌کند. به همین دلیل، گیربکس، به عنوان یکی از قسمت‌ های حیاتی این خودروها، همواره در معرض خطرات و مشکلات مختلف است.

گیربکس چینی چانگان، با امکان تغییر سرعت در هر لحظه و کنترل بسیار عالی، تجربه رانندگی را بهبود می‌بخشد. اما، تحت تأثیر عوامل مختلف، این گیربکس ممکن است خسارت ببیند. به همین دلیل تعمیر گیربکس چانگان نیاز به دقت و حرفه‌ ای بودن دارد و باید توسط افراد متخصص و با سرعت و دقت لازم انجام شود؛ زیرا هر تأخیری ممکن است خطرات بیشتری را به دنبال داشته باشد و در نهایت به خسارت جدی گیربکس منتهی شود.

در صورتی که شما یکی از کاربران خودروهای چانگان هستید، احتمالاً تجربه کرده‌ اید که قطعات تقلبی برای این خودروها در بازار بسیار گسترده هستند. به همین دلیل، توصیه می‌شود که برای تعمیر گیربکس چانگان، از قطعات اورجینال و استاندارد استفاده کنید. تعمیرگاه‌ های معتبر و تخصصی گیربکس، همچون آنلاین گیربکس، با ارائه تضمین‌های قابل اطمینان، مشتریان را از نظر کیفیت خدمات و قطعات، اطمینان بخشیده و ایمنی تعمیرات را تضمین می‌کنند.

تعمیرات گیربکس انواع خودروهای چانگان

خودروهای چانگان با توجه به مدل خود ممکن است از انواع گیربکس‌ ها بهره ببرند. به همین دلیل، تعمیر گیربکس چانگان بسته به نوع گیربکس متفاوتی خواهد داشت. انواع گیربکس‌ های چانگان شامل:

 • گیربکس CVT: متداول‌ترین گیربکس در خودروهای چانگان، گیربکس CVT است. این گیربکس اتوماتیک بوده و به دلیل سبک بودن و قیمت ارزان، برای مصارف شهری مناسب است. گیربکس CVT کمتر دچار خرابی‌ های جدی می‌شود، اما چند مشکل معمول در آن شامل پاره شدن تسمه انتقال، شل شدن پولی‌ ها و نشت روغن می‌باشد.
 • گیربکس MT (دنده‌ ای): گیربکس MT یا دنده‌ ای نیز در برخی از مدل‌ های چانگان مشاهده می‌شود. این نوع گیربکس بیشتر برای تجربه رانندگی و کنترل دقیقتر از سرعت استفاده می‌شود. مشکلات آن ممکن است شامل کاهش دنده، نقص در سینکرونایزرها و لرزش در دنده‌ها باشد.
 • گیربکس AT: گیربکس AT یا اتوماتیک تغییر سرعت نیز در برخی از مدل‌های چانگان دیده می‌شود. این گیربکس از نظر کارکرد بسیار شبیه به CVT است و معمولاً برای مصارف شهری و راحتی رانندگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مشکلات آن نیز ممکن است شامل نقص در سیستم هیدرولیک، نشت روغن و یا خلل در سنسورهای گیربکس باشد.
 • گیربکس DCT: گیربکس DCT یا دو کلاچه DCT در برخی از مدل‌ های چانگان نیز یافت می‌شود. این نوع گیربکس از دو کلاچه برای انتقال قدرت به چرخ‌ ها استفاده می‌کند. مشکلات آن شامل مسائل مربوط به کلاچها، نقص در سیستم هیدرولیک و یا عدم تطابق دقیق دنده‌ ها می‌باشد.

هر کدام از این گیربکس‌ ها با چالش‌ ها و مشکلات خود مواجهند. مهارت تعمیرکار و استفاده از قطعات با کیفیت در تعمیر گیربکس چانگان، امری بسیار حائز اهمیت است. تعمیرگاه‌ های متخصص و معتبر با تجربه در این زمینه می‌توانند مشکلات مختلف گیربکس را با دقت و کارآمدی رفع کنند و برای رانندگی بدون مشکلات بیشتری اطمینان فراهم کنند.

تعمیر گیربکس اتومات چانگان در تهران

ممکن است بپرسید چه زمانی باید به تعمیرگاه گیربکس چانگان مراجعه کنیم؟ در بخش‌ های بعدی، مشکلات رایج گیربکس‌ های چانگان و علائم خرابی آن را معرفی می‌کنیم که شما با شناسایی آنها می‌توانید بهترین زمان برای سرویس یا تعمیر گیربکس اتوماتیک چانگان را متوجه شوید. اما باید این مسئله را بدانید که خراب شدن گیربکس در نمونه‌ های اتومات بیشتر است. نقش مایعات و روغن گیربکس در روانکاری و انتقال نیروی گیربکس اتومات چانگان بسیار مهم است و باعث افزایش کارایی و راندمان آن می‌شود. از طرفی سیستم برقی گیربکس در تعویض درست و به موقع دنده حائز اهمیت است.

تعمیر و سرویس دوره‌ ای گیربکس اتومات چانگان

تعمیر و سرویس دوره‌ ای و مداوم خودرو برای افزایش طول عمر گیربکس اتومات یک ضرورت است که از پرداخت هزینه‌ های بالا برای تعویض یا تعمیر کلی گیربکس پیشگیری می‌کند. بنابراین در صورتی که خودروی شما چانگان مدل اتوماتیک است، بیشتر باید مراقب باشید و برای تعمیر گیربکس نیز به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید.

تعمیر گیربکس دستی چانگان

گیربکس دستی چانگان معمولاً به دلیل تعویض دنده نادرست، نشت روغن یا عدم تعویض به موقع روغن دچار اشکال می‌شود. سایش مکانیکی در گیربکس‌ های دستی بیشتر است اما علائم خرابی آن زودتر بروز پیدا می‌کند. در صورتی که احساس می‌کنید گیربکس دستی خودرو شما دچار اشکال شده است، باید هر چه سریع‌ تر به تعمیرگاه گیربکس چانگان مراجعه کنید؛ در غیر این صورت با خرابی‌ های بیشتر قطعات مواجه می‌شوید و ناچار به پرداخت هزینه بیشتر هستید.

راهکارهای اجتناب از مشکلات

گیربکس دستی چانگان نسبت به نمونه‌ های اتومات معمولاً با خرابی‌ های جزئی‌ تری مواجه می‌شود اما بیشتر به رسیدگی احتیاج دارد؛ منظور از رسیدگی استفاده درست از دنده و گیربکس است. علاوه بر این، سرویس دوره‌ ای گیربکس و تعویض روغن به موقع می‌تواند از خرابی گیربکس در زمانی که احتمال نمیدهید جلوگیری کند.

قیمت خرید و فروش گیربکس چانگان

در صورتی که خرابی گیربکس از حد خاصی فراتر رود، ممکن است به بازسازی قطعات، تعویض قطعات یا حتی تعویض کلی گیربکس احتیاج داشته باشیم. تعویض کامل گیربکس تنها در صورتی باید مد نظر شما باشد که تعمیر گیربکس چانگان امکان پذیر نباشد؛ فهمیدن این موضوع نیز باید توسط مکانیک‌های متخصص و قابل اعتماد صورت بگیرد؛ چرا که هزینه تعویض گیربکس به طور قابل توجهی بالاتر است و اگر امکان تعمیر وجود داشته باشد، کاملاً ارجحیت دارد.

برای تعویض گیربکس انواع خودروهای چانگان باید توجه داشته باشید که انواع مختلفی از گیربکس‌ها برای این خودروها وجود دارد. نمون ه‌های اصلی گیربکس چانگان محصول ژاپن و بسیار باکیفیت هستند که متاسفانه در ایران کمیاب و گاهاً‌ نایاب است. اما گیربکس اصلی چینی نیز برای این خودروها وجود دارد که از کیفیت مناسبی برخوردار است. به همین دلیل خرید گیربکس حتماً باید از مراکز تخصصی و رسمی مثل آنلاین گیربکس صورت بگیرد.

همچنین باید گفت که تعویض گیربکس به خصوص در نمونه‌ های اتوماتیک با حساسیت‌ های زیادی همراه است؛ نصب اشتباه هر قطعه از گیربکس ممکن است به اختلال و خرابی‌ های قابل توجه بیانجامد. از این رو توصیه می‌شود برای تعویض گیربکس خودرویتان به معتبرترین تعمیرگاه گیربکس چانگان در تهران مراجعه کنید.

عیب‌یابی گیربکس چانگان

یکی از اقدامات حیاتی در تعمیر گیربکس چانگان، عیب‌ یابی دقیق و به موقع خودرو است. اگر به سرعت متوجه نقص فنی گیربکس شوید، می‌توانید از پیشرفت خرابی‌ های بیشتر جلوگیری کنید. مهم‌ترین علائم خرابی گیربکس عبارتند از:

 • تغییر رنگ روغن گیربکس: تغییر رنگ روغن گیربکس ممکن است نشانه وجود مشکلات در سیستم باشد.
 • نشت روغن گیربکس: نشت روغن از گیربکس می‌تواند به مشکلات جدی اشاره کند و نیاز به تعمیر داشته باشد.
 • شنیدن صدای زوزه یا صداهای غیرعادی: صداهای غیرعادی از گیربکس ممکن است نشانه وجود خرابی باشد، از جمله زوزه‌ها یا صداهای خردلی.
 • تقه زدن گیربکس در هنگام تعویض دنده: اگر گیربکس هنگام تعویض دنده تقه بزند، این ممکن است نشانه مشکلات باشد.
 • روشن شدن چراغ چک خودرو: اگر چراغ چک خودرو روشن شود، این نشانه ممکن است به خرابی گیربکس اشاره داشته باشد.
 • لرزش و لغزش خودرو هنگام شروع به حرکت: لرزش یا لغزش خودرو در هنگام شروع به حرکت ممکن است نشانه خرابی گیربکس باشد.
 • بالا نرفتن سرعت خودرو علیرغم افزایش دور موتور: اگر خودرو به درستی سرعت نگیرد، حتی با افزایش دور موتور، این ممکن است به مشکلات گیربکس اشاره داشته باشد.

با توجه به هر یک از این علائم، بهتر است سریعاً خودرو را به تعمیرگاه گیربکس چانگان برسانید و در برخی موارد از یدک کش استفاده کنید. مکانیک ماهر با بررسی اولیه می‌تواند علت خرابی گیربکس را شناسایی کند و علاوه بر تعمیر، از خراب شدن مجدد گیربکس جلوگیری کند.

هزینه تعمیر گیربکس چانگان

اولین سوالی که برای بسیاری از صاحبان خودرو های چانگان جهت تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروشان پیش می آید، هزینه و قیمت تعمیرات میباشد.

واقعیت این است که نمیتوان پیش از بازدید حضوری هزینه ای برای تعمیرات اعلام کرد.

این موضوع از این جهت است که گیربکس های اتوماتیک ساختار بسیار پیچیده ای دارند و باید به صورت حضوری توسط دستگاه و متخصصان بررسی شود.

پس از کشف دقیق مشکل، ما میتوانیم قیمت را به مشتری اعلام کنید تا پس از تایید مشتری کار تعمیرات انجام شود.

در صورتی که گیربکس شما علائم مشکوکی از خود نشان داد و باید بررسی میشد، با ما تماس بگیرید تا پس از انجام هماهنگی های لازم گیربکس اتوماتیک چانگان شما را از نزدیک بررسی کنیم.