گیربکس پی دی کی PDK چیست؟ تعمیرات گیربکس PDK

گیربکس PDK

گیربکس پی دی کی PDK

گیربکس پی دی کی PDK یک جعبه دنده اتوماتیک با قابلیت تعویض دنده دستی PDK در واقع حروف مخفف شده Porsche DoppelKupplung می باشد و توسط شرکت آلمانی پورشه در 7 سرعت متوالی به همراه کلاچ دوگانه توسعه و ساخته شده که با سرعتی بالا و بدون وقفه در جریان انتقال قدرت عمل تعویض دنده را انجام می‌دهد که موجب شتاب بالا و کاهش مصرف سوخت و صد البته افزایش سطح رفاهی و کاهش کله زنی خودرو در هنگام تعویض دنده می‌شود.

این نوع گیربکس نوعی از گیربکس‌ های نیمه خودکار به شمار می‌روند که همانند جعبه دنده‌ های دستی از مجموعه چند چرخ دنده تشکیل شده‌اند.

تفاوت در این است که از دو کلاچ برای قطع و وصل نیرو برای درگیری چرخ دنده های زوج یا فردا استفاده می کند و چرخ دنده های زوج و فرد به صورت جداگانه بر دو محور مستقل و متفاوت قرار می گیرند.

هر دو کلاچ هم مرکز و در راستای محور اصلی خودشان در جعبه دنده قرار گرفته اند.

هر دو کلاچ به صورت هم مرکز و در راستای محور اصل خودشان در جعبه دنده قرار می‌گیرند و کلاچ اول با دنده‌های فرد و کلاچ دوم با چرخ دنده‌های زوج مجموعه ارتباط برقرار می‌کنند که با درگیر بودن دنده‌های فرد توسط کلاچ اول، دنده‌های زوج در حالت استندبای توسط کلاچ دوم برای تعویض دنده آماده می‌شوند تا در کسری از ثانیه و بدون ایجاد وقفه در خط انتقال قدرت، عمل تعویض دنده صورت گیرد.

تعمیر گیربکس PDK

آنلاین گیربکس به عنوان تخصصی ترین مرکز تعمیر گیربکس اتوماتیک و تعمیرات آن به نکاتی اشاره می کند که بهتر است به آن ها توجه داشته باشید تا هزینه کمتری برای تعمیر یا تعویض گیربکس متحمل شوید.

خطاهای گیربکس را جدی بگیرید و در صورت مشاهده اولین خطا به تعمیرگاه تخصصی مراجعه کرده و مشکل را برطرف کنید.

زیرا مشکل کوچک به وجود آمده ممکن است تبدیل به مشکلی بزرگ شود و سایر قطعات خودرو را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

روغن گیربکس را در زمان بندی و کیلومتر تعیین شده تعویض نمایید.

خودرو را موتورشویی نکنید زیرا سیستم برق این خودروها بسیار پیچیده و حساس است و ممکن است در این روند آسیب ببیند.

در زمان استفاده از لوازم و قطعات متفرقه باید دقت بیشتری داشته باشید که دلیل این هم سیستم برق پیچیده و حساس این نوع از خودروها است.

گیربکس DCT

منبع : https://www.autoexpress.co.uk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *